Vergiden Muaf Harcırah Tutarları

1 Ocak – 30 Haziran 2016 Yurtici Harcirah Tutarlari

Brüt Aylıklar (TL)Vergiden Muaf Gündelikler Tutarı (TL)
2.234,04 ve daha fazlası55,00
2.218,05 ila 2.234,0345,92
2.022,65 ila 2.218,0442,72
1.773,97 ila 2.022,6440,05
1.471,54 ila 1.773,9635,24
1.471,53 ve daha azı34,18
1 Ocak 2016 - 30 Haziran 2016 Yurtdisi Harcirah Tutarlari
(Gündelik Tutarlar TL)
2.234,04 TL ve daha
fazla aylık alanlar
A.B.D. (A.B.D. Doları)182
Almanya (Euro)164
Avustralya (Avustralya Doları)283
Avusturya (Euro)166
Belçika (Euro)161
Danimarka (Danimarka Kronu)1.238
Finlandiya (Euro)148
Fransa (Euro)160
Hollanda (Euro)156
İngiltere (Sterlin)115
İrlanda (Euro)155
İspanya (Euro)158
İsveç (İsveç Kronu)1.359
İsviçre (İsviçre Frangı)283
İtalya (Euro)152
Japonya (Japon Yeni)31.405
Kanada (Kanada Doları)244
Kuveyt (Kuveyt Dinarı)50
Lüksemburg (Euro)161
Norveç (Norveç Kronu)1.193
Portekiz (Euro)155
Suudi Arabistan (Riyal)617
Yunanistan (Euro)158
Kosova (Euro)123
Diğer AB Ülkeleri (Euro)127
Diğer Ülkeler (A.B.D. Doları)157

30 Haziran – 31 Aralik 2015 Yurtici Harcirah Tutarlari

Brüt Aylıklar (TL)Vergiden Muaf Gündelikler Tutarı (TL)
2,098.84 ve daha fazlası51,50
2,074.88 ila 2,098.8343,00
1,892.10 ila 2,074.8740,00
1,659.46 ila 1,892.0937,50
1,376.56 ila 1,659.4533,00
1,376.55 ve daha azı32,00

 

30 Haziran 2015 – 31 Aralik 2015 Yurtdisi Harcirah Tutarlari

(Gündelik Tutarlar TL)
2.089,84 TL ve daha
fazla aylık alanlar
2.089,83 TL - 2.074,88 TL arasında aylık alanlar2.074,87 TL - 1.892,10 TL arasında aylık alanlar1.892,09TL -1.659,46 TL arasında aylık alanlar1.659,45 TL - 1.376,56 TL arasında aylık alanlar1.376,55 TL ve daha az
aylık alanlar
A.B.D. (A.B.D. Doları)18214612411711093
Almanya (Euro)1641311111059983
Avustralya (Avustralya Doları)283227192181171143
Avusturya (Euro)16613211210610084
Belçika (Euro)1611281091039781
Danimarka (Danimarka Kronu)1.238988838791746627
Finlandiya (Euro)148119100959074
Fransa (Euro)1601271081029681
Hollanda (Euro)1561251061009480
İngiltere (Sterlin)1159178746959
İrlanda (Euro)155124105999478
İspanya (Euro)1581261071019580
İsveç (İsveç Kronu)1.3591.085919867819687
İsviçre (İsviçre Frangı)283226192181171143
İtalya (Euro)152122104989277
Japonya (Japon Yeni)31.40525.12721.23520.11818.90115.914
Kanada (Kanada Doları)244195165156147125
Kuveyt (Kuveyt Dinarı)504035333125
Lüksemburg (Euro)1611281091039782
Norveç (Norveç Kronu)1.193952808762719604
Portekiz (Euro)155124105999378
Suudi Arabistan (Riyal)617492418395372313
Yunanistan (Euro)1581261071019580
Kosova (Euro)1239883787463
Diğer AB Ülkeleri (Euro)12710186817665
Diğer Ülkeler (A.B.D. Doları)1571251061009580

 

1 Ocak 2015 – 30 Haziran 2015 Yurtici Harcirah Tutarlari

Brüt Aylıklar (TL)Vergiden Muaf Gündelikler Tutarı (TL)
1.994,87 ve daha fazlası51,50
1.980,59 ila 1.994,8643,00
1.806,11 ila 1.980,5840,00
1.584,05 ila 1.806,1037,50
1.314,01 ila 1.584,0433,00
1.314,00 ve daha azı32,00

 

1 Ocak 2015 – 30 Haziran 2015 Yurtdisi Harcirah Tutarlari 

 

(Gündelik Tutarlar TL)
2.089,84 TL ve daha
fazla aylık alanlar
A.B.D. (A.B.D. Doları)182
Almanya (Euro)164
Avustralya (Avustralya Doları)283
Avusturya (Euro)166
Belçika (Euro)161
Danimarka (Danimarka Kronu)1.238
Finlandiya (Euro)148
Fransa (Euro)160
Hollanda (Euro)156
İngiltere (Sterlin)115
İrlanda (Euro)155
İspanya (Euro)158
İsveç (İsveç Kronu)1.359
İsviçre (İsviçre Frangı)283
İtalya (Euro)152
Japonya (Japon Yeni)31.405
Kanada (Kanada Doları)244
Kuveyt (Kuveyt Dinarı)50
Lüksemburg (Euro)161
Norveç (Norveç Kronu)1.193
Portekiz (Euro)155
Suudi Arabistan (Riyal)617
Yunanistan (Euro)158
Kosova (Euro)123
Diğer AB Ülkeleri (Euro)127
Diğer Ülkeler (A.B.D. Doları)157