Mimarlık ve İnşaat

gayrimenkul

İnşaat ve Taahhüt Sanayi, Türkiye’nin önde gelen sektörlerinden biridir. Sektör sürekli büyüyerek 2011 yılı sonu itibarıyla 15 milyar Türk Lirası toplam hacmine ulaşmasına rağmen, bu agresif büyüme, biriken konut stoklarının 2012 yılında yeni sözleşmeli projeler başlamadan önce tüketilmesi ihtiyacının bir sonucu olarak, aynı yılın üçüncü çeyreğinde bir önceki ceyreğe göre %2,8 oranında zayıflamıştır.

Yerli ve yabancı yatırımcılar, Türk altyapı sektörü ile uzun vadeli iş fırsatlarına odaklanmaktadır. Bu durum, Türkiye’de kamu ve özel sektör ortaklığı aracılığıyla çok sayıda ulusal ve yerel altyapı projelerinin açılmasının bir sonucudur. Yakın gelecekte hayata geçmesi beklenen ana altyapı projeleri; eğitim, enerji, savunma, sağlık, ulaşım ve diğer kamu hizmetleri alanlarındadır. Benzer şekilde, Türkiye’nin özelleştirme programı içerisinde de altyapı projeleri ile ilgili olanaklar mevcuttur. Türkiye’de son sekiz yılda gerçekleşen özelleştirme 44 milyar Amerikan doları civarındadır.

Zorlaşan kredi kullanılabilirliği, son derece rekabetçi piyasa ortamı, yeni gelişen muhasebe standartları, sürekli değişen vergi durumları, tüm inşaat ve taahhüt firmalarının işlerini zorluklaştırmaktadır. Bu nedenle, sektörünüzü ve sizi anlayan deneyimli profesyonellere ihtiyacınız vardır. Sizin çözüm ortağınız olarak ICS, inşaat sektörünü ve gereksinimlerini iyi anlar.

İnşaat sektöründeki müşterilerimizden bazıları:

Ticari müteahhitler ve üstleniciler
Özel müteahhitler (elektrik, yapısal, havalandırma, sıhhi tesisat, beton)
Mimarlık ve mühendislik firmaları
Otoyol ve yol yapımı firmaları
Konut müteahhitleri ve yüklenicileri